DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    25 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając do  puszki ofiary na ten cel.

 

2. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy za tydzień, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczegółowy program rekolekcji będzie podany za tydzień  a za tydzień w pierwszy dzień rekolekcji porządek niedzielny Mszy św. 

 

3. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną Msze św.  w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych; po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00. W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. Dzisiaj Mszy św. o godz. 18:00 z udziałem kandydatów do bierzmowania i ich rodziców a po niej comiesięczne spotkanie. Za tydzień w ramach rekolekcji Msza św. o godz. 10:00 z udziałem dzieci i rodziców przed I Komunią św. i dzieci oraz rodziców przed Komunią rocznicową, a po niej dodatkowe spotkanie. Spotkanie rekolekcyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na Mszy św. o godz. 18:00.

 

5. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę

6. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela”. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            18 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można podjąć dar abstynencji na czas Wielkiego Postu i dokonać wpisu do wyłożonej na stoliku Parafialnej Księgi Abstynencji.

 

2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy w niedzielę  o godz. 9:30 na Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:00. Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu, w tygodniu od 17:00 do 18:00.

 

3. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne będą przeprowadzone w dniach 3 do 5 marca. Szczegółowy program przedstawię za tydzień.

 

4. Dzisiaj rozpoczyna się Sacrofilm, również o godz. 13:00 w telewizji Trwam film o założycielu Legionu Matyi Anatolu Kaszczuku. Dzisiaj też w kościele św. Katarzyny o godz. 15:00 Marsz Pokutny, a środę o godz. 17:00 comiesięczny wykład- szczegóły na plakatach w gablocie przed kościołem.

  

5. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

 

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy i wesprcia materialnego misji i misjonarzy.

 

7.Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne z przeznaczeniem na spłatę organów

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, i złożone ofiary na kwiaty

8. W dzisiejszą niedzielę po  Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci przed Komunią Rocznicową. 

 

9. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela”. 

Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach.  

 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      11 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego, rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Chorego, podczas Mszy św. o g. 12:00 udzielimy sakramentu chorych.

 

2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7:00, 12:00 i 18:00.  Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W naszym kościele  w czasie Wielkiego Postu w dni powszednie od godz. 17:00 do 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy adoracyjnej w intencji zakończenia prac przy ścianie ołtarzowej i w intencji poświęcenia świątyni.

 

3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 

5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy na godz. 17:30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 9:30  będziemy śpiewać Gorzkie Żale.  

 

6. „Rada ds. Powołań Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w dniach 16-18 lutego 2024 w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

 

7.Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne z przeznaczeniem na spłatę organów oraz za ofiary na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie WSD

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, i złożone ofiary na kwiaty

8. W dzisiejszą niedzielę po  Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. 

 

9. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela” oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” . Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.

 

 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       4 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dzisiejsze czytania przypominają , że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki… Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00 koncert organowy. Zapraszamy.

 

2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb sól oraz wodę.

 

3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 12:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

 

4. „Rada ds. Powołań Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w dniach 16-18 lutego 2024 w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

 

5.Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne z przeznaczeniem na spłatę organów

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, uporządkowanie z dekoracji świątecznej(Małgorzata i Wiesława Szykuła, Barbara i Antoni Siekierda, Paweł i Anna Żmińczuk, Paweł \Kowal, Andrzej Łygas, Halina Kapłon, Danuta Radziszewska, Andrzej Sacharczuk)

·        mieszkańcom Wólki Panieńskiej za złożone ofiary na kwiaty

6. W niedzielę za tydzień po  Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. 

 

7. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela” . Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Pożegnaliśmy śp. Stanisława Juszczaka z Jatutowa, a we wtorek o godz. 11:00 będzie pogrzeb śp. Marii Kostek.

 

 

 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           28 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

 

2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 

3. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

 

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte z poświęceniem gromnic w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 12:00 i 18:00.. Proszę o osłonki na świece zabezpieczające przed woskiem. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej a po Mszy św. adoracji Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

 

5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

 

6. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. To również pierwsza sobota miesiąca, Po Mszy wieczornej o godz. 18:00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

 

6. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz ofiary na kwiaty

7. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela”. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    21 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem.

 

2. Z okazji przypadającego w dzisiejszą niedzielę Dnia Babci i jutro Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

 

3. W środę, 24 stycznia o godz. 18:00 w naszym kościele o godz. 18:00 będzie Msza św. z modlitwami o uzdrowienie z udziałem O. Józefa Witko.

 

4. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:00 i po niej będzie kolędować chór „Ala Cantare”. Dzisiaj też spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV przed Komunią Rocznicową. Mszy św. o godz. 18:00 z udziałem kandydatów do bierzmowania, a po niej spotkanie dla kandydatów  i rodziców.

 

6. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz ofiary na kwiaty

7. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela” raz miesięcznik „Któż jak Bóg”. Zachęcam do lektury. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. 

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    14 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

 

2.. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

 

3. 19 stycznia na Mszy św. o godz. 18:00 comiesięczna modlitwa w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

4. Zakończyliśmy kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Jest jeszcze możliwość zgłoszenia się tych osób, których jeszcze życzą sobie przyjąć Boże błogosławieństwo i poświęcić domy.

 

5. Z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Babci oraz w poniedziałek za tydzień Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

 

6.Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone z okazji wizyty kolędowej oraz w kopertach na kościół, także złożone na konto parafialne

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz ofiary na kwiaty

7. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. Dzisiaj też na Mszy św. będzie kolędować zespół „Sitanianie”. Za tydzień po  Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców uczniów klas IV. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i po niej spotkanie.

 

8. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela” raz miesięcznik dla dzieci „Promyczek”. Zachęcam do lektury. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                       7 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

 

3. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców Kalinowic (plan). Wizyta na indywidualne zgłoszenie w sobotę (zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie).

 

4. Dzisiaj koncert orkiestry dętej Pana Andrzeja Greszty a za tydzień zespołu Sitanianie.

 

5. Składam podziękowanie za:

·        ofiary składane z okazji wizyty kolędowej oraz w kopertach na tacę.

·        za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz ofiary na kwiaty

6. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela”. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. 

 

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                                 31 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską. Módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Trwa do wtorku do godz. 18:00 dzień i noc modlitewne Triduum w intencji Ojczyzny. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas rozpoczniemy ją o godz. 18:00, a o godz. 24:00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

2. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę.  Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpastersko-Ekonomicznej.

 

3. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieściliśmy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00. W pierwszy piątek ze względu na kolędę nie będzie odwiedzin chorych.  Po Mszy św. o godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17:00. Natomiast w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 18:00.

 

5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

6. Składam podziękowanie za przygotowanie kościoła i ofiary na kwiaty: Ewa Mrozik, Halina Szymańska, Jadwiga i Grzegorz Gradziuk. Podziękowanie za ofiary na zakupione nowe organy.

 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

4. NIEDZIELA ADWENTU                                                                           24 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć dzisiejszy dzień , a szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej, natomiast podczas Mszy św. o godz. 12:00 polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych.

 

2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24:00.

 

3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św.  godz.  8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Zaś w środę 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Msze św. z poświęceniem wina o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. A w czwartek, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników, na Mszy wieczornej błogosławieństwo rodziców spodziewających się dziecka oraz dzieci.

 

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy też na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18:00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas.

 

5. W imieniu nas zgromadzonych składam serdeczne podziękowanie za ofiarowane choinki oraz zaangażowanym w przygotowanie na święta kościoła:: Barbara i Antoni Siekierda, Halina Kapłon, Małgorzata i Wiesława Szykuła, Andrzej Łygas, Tadeusz Ponachajba. Sprzątanie kościoła: Jolanta Głąb, Agnieszka Jankowska, Beata Vitello, Agnieszka Kurzępa, Dariusz Głowacki.  Bóg zapłać. 

6. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zakupionych organów. .

7. Pragniemy na przełomie roku zorganizować modlitewne Jerycho w intencji Ojczyzny. Zapisy do czuwania na stoliku przy wyjściu z kościoła. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. W czwartek o godz. 13:00 pogrzeb śp. Adeli Niemczuk z Jatutowa.

3. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete                                         17 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, poprzez udział w rekolekcjach adwentowych. Dzisiaj spotkania wg. porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 10:00 nauka dla rodziców. Szczególnie zapraszam rodziców dzieci klas III i IV. Po Mszy św. o godz. 18:00 nauka dla rodziców i młodzieży ze szczególnych uwzględnieniem kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 9:00 i 18:00, dla uczniów o godz. 16:00. Spowiedź rekolekcyjna od g. 8:30, po południu od g. 15:30. Witamy serdecznie Rekolekcjonistę -ks. prof. Mariana Pokrywkę. 

 

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 18:00, a w czwartek i sobotę o godz. 7:00.

 

3. Za tydzień Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i o g. 12:00. doroczna Msza św. Wigilijna za zmarłych polecanych na kartach wypominkowych. Można je wziąć ze stolika i wypełnione dostarczyć w tygodniu lub bezpośredni przed tą Mszą św. do zakrystii. Nie ma w tym dniu Mszy św. wieczorem o godz. 18:00. Pasterka o godz. 24:00

 

4. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone za opłatki. Przeznaczone zostały na spłatę ostatniej raty nowego nagłośnienia w kościele

·        za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

5. Na stoiku przed wyjściem jest nowy numer tygodnik „Niedziela”. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. 

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                  10 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed Mszami Świętymi. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Przeprowadzi je  ks. prof.. Marian Pokrywka. Zaplanujmy ten czas by wziąć w nich udział. Szczegółowy program będzie przedstawiony za tydzień.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom” Świece po 8 zł są do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie ze św. Mikołajem. Spotkanie też dla rodziców przed I Komunią św. Za tydzień w ramach rekolekcji spotkanie dla rodziców dzieci klas III i IV oraz wszystkich chętnych (nauka rekolekcyjna dla rodziców). Po Mszy św. o g. 18:00 nauka rekolekcyjna dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży. 

 

4. W parafii trwa rozprowadzanie opłatków wigilijnych. Gdyby do kogoś nie zostały dostarczone można je otrzymać w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz osobom za ich dostarczenie. Ofiary z opłatków przeznaczamy na spłatę ostatniej raty nagłośnienia. Chętnie przyjmiemy choinki do kościoła.

 

5. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

 

6. Składam podziękowanie za:

·      ofiary złożone na konto parafialne

·      za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

7. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

 

 

1. NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

 

2. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie-  roraty, będą celebrowanych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7:00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw

 

3. Dziś na Sumie pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które w tym tygodniu do naszych domów będą roznosić członkowie Rady Parafialnej i Legionu Maryja. Ofiary z opłatków przeznaczamy na spłatę ostatniej raty nagłośnienia w kościele ( 20 tys. zł). Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

4. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

 

5. W środę, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Spotkanie ze sw. Mikołajem w naszym kościele za tydzień po Mszy św. o godz. 10:00, a po tym spotkaniu zebranie rodziców dzieci przed I Komunią św. Również poświęcenie medalików dla dzieci.

 

6. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Godziny Łaski. Po Mszach św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odpowiednie ulotki będziemy mogli otrzymać od członkiń Legionu Maryja. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

 

7. Składam podziękowanie za:

  • ofiary złożone na konto parafialne

  • za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty, dekorację adwentową

8. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela” oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 8 zł. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

 

 

 

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                    26 listopada 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież z naszej diecezji gromadzi się od g. 14:00 w Zamościu w parafii MB Królowej Polski.. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

2. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

3. Jeszcze w tym tygodniu, w wypominkowych, odmawiając modlitwę różańcową o godz. 17:30 będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych.

 

4. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 18:00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17:00. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 18:00 i miana tajemnic różańcowych

·      W parafii MB Królowej Polski w Zamościu w każdy pierwszy piątek miesiąca  o godz. 15:00 droga krzyżowa dla osób z niesprawnościami oraz dla ich rodzin  .

 

6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

7. Składam podziękowanie za:

·      ofiary złożone na konto parafialne

·      za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

8. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela”. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.  

 

 

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   19 listopada 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo przez Jego wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny.

 

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat

 

3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18:00 oraz sprawowanej po niej Eucharystii.

 

4. Przypominam, że w naszym kościele przez cały listopad w dni powszednie  podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki  można składać na tacę lub w zakrystii.

 

5. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. Składam podziękowanie za:

·      ofiary złożone na konto parafialne i składane w kopertach

·      za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

7. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela” oraz miesięcznik „Któż jak Bóg”. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Adamowicza  i Zdzisława Niemczuka.

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU12 listopada 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarami składany do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.

 

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia.

 

3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 Bożemu miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych . Karty wypominkowe znajdują się na stoliku przy filarze. Wypominki składamy na tacę lub w zakrystii.

 

4. W najbliższą niedzielę, 19 listopada dzień uprowadzenia bł ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo przez Jego wstawiennictwo w intencji Ojczyzny.

 

5. Składam podziękowanie za:

  • ofiary złożone na konto parafialne

  • za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

8. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela” Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

 

 

 

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   5 listopada 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

2. Zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17:30..Możemy jeszcze wziąć karty wypominkowe. Są wyłożone na stoliku przy filarze. Wypełnione składamy na tacę lub w zakrystii.

 

3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.

 

4. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. W naszej parafii o godz. 11:00 będziemy przeżywać gminne uroczystości tego święta. Będą połączone z obchodem 600-lecia Kalinowic, 20-lecia szkoły w Kalinowicach i poświęceniem witraża bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kazanie wygłosi ks. prof. Tadeusz Guz. Pozostałe Msze Święte  o godz. i 18:00. Na ten dzień wywieśmy flagi narodowe. Możemy je nabyć w zakrystii.

 

5. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

6. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne i składane w kopertach, Legionowi Maryja za ofiarę na nagłośnienie

·        za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

7. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela” oraz dla dzieci po 6zł „Promyczek Dobra”.  Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            29 października 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła. Uświadamia nam, że mamy tym bardziej prosić Pana Boga by poświęcenie naszej świątyni dokonało się w najbliższym możliwym czasie.  z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

 

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

 

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

 

4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7:00 i 18:00. Przez cały listopad przed Mszy Świętej wieczornej o godz. 17:30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki składamy na tacę lub przynosimy do zakrystii. Można jeszcze wziąć karty wypominkowe ze stolika przy wyjściu z kościoła. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

 

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00; spowiedź od godz. 17:00;odwiedziny chorych od godz. 9:00. Sobota, 4 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. .o godz. 18:00 i zmiana tajemnic różańcowych. 

6. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne i składane w kopertach

·        za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

7. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela”.  Można też nabyć w zakrystii do wywieszenia przy domu flagi narodowej. Cena flagi z drzewcem 25zł. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      22 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30, w niedzielę o godz. 9:30. W dzisiejszą niedzielę dodatkowo o godz. 17:30 modlitwa różańcowa z udziałem kandydatów do bierzmowania i comiesięczne spotkanie.

3. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.

4. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. W tym tygodniu będą dostarczone karty wypominkowe z propozycją terminu modlitwy w naszym kościele, możemy go zmienić. Gdybyśmy nie otrzymali takich kart wypominkowych można będzie je wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypełnione składamy na tacę lub przynosimy do zakrystii.

5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę.

6. Składam podziękowanie za:

·        Wsparcie parafii Dub w ratowaniu kościoła parafialnego przed zawaleniem, a ks. Proboszczowi za Słowo Boże i modlitwę

·        ofiary złożone na konto parafialne, za pierwszy witraż bł. ks. Jerzego Popiełuszki w naszym kościele

·        za przygotowanie kościoła, ofiary na kwiaty

7. Na stoiku przed wyjściem można nabyć po 10 zł tygodnik „Niedziela”.  Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          15 X 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Składamy uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości”. Ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ze złożonych środków między fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.

2. W dzisiejszą niedzielę modlitwą różańcową i Mszą św.  o godz. 10:00 ogarniamy pamięcią modlitewną nauczycieli i pracowników szkoły.

3. 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Tego dnia zapraszamy na godz. 17:30 w nabożeństwie różańcowym, nowennie i Mszy św. będziemy się modlić w intencjach lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

4. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej: spotkanie Legionu Maryja, we wtorek Przyjaciół Oblubieńca, w środę o godz. 16:00 chóru parafialnego, w sobotę o godz. 9:00 ministrantów, a o godz. 11:00 scholi dla dzieci. 

6. Składam podziękowanie za:

·        ofiary złożone na konto parafialne oraz w kopertach

za przygotowanie kościoła i dekorację na dzisiejszą niedzielę

7. Na stoiku przed wyjściem można nabyć tygodnik „Niedziela” Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.

 

Dzisiaj jest

niedziela,
25 lutego 2024

(56. dzień roku)

Święta

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Druga Niedziela Wielkiego Postu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
43154